Opadające kąciki ust

Home/ Twój problem / medycyna-estetyczna

Opadające kąciki ust

Opadające kąciki ust to problem estetyczny, który pojawia się wraz z wiekiem. Zachodzące z wiekiem zmiany w skórze powodują smutny wyraz twarzy.
Usta są szczególnie narażone na uwidocznienie się efektów starzenia skóry. Wpływa na to zwiotczenie skóry i mięśni mimicznych. Z upływem czasu tzw. ”trójkąt młodości” ulega odwróceniu tłuszcz, wypełniający wcześniej policzki gromadzi się wokół żuchwy. Efektem tych zmian jest zanik tkanki podskórnej, mięśni oraz kości okolicy podbródka, co powoduje zapadania się struktur pod dolną wargą. Mięśnie nie utrzymUJĄ kącików ust w prawidłowej pozycji, które zaczynają się obniżać. Usta Przyjmują zmęczony wyraz, a twarz nabiera smutnego wyrazu. W przypadku wystąpienia problemu z opadającymi kącikami ust można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które powodują ich nawilżenie, ujędrnienie oraz wygładzenie. Skutecznymi sposobami postępowania z tym problemem są: mezoterapia, wypełnianie kwasem hialuronowym, zastosowanie toksyny botulinowej oraz nici liftingujących.
ozdobny heksagon
Dowiedz się więcej

Usługi które mogą Ci pomóc

Mezoterapia igłowa twarzy

Zabieg, podczas którego niewielkie ilości substancji aktywnych są wstrzykiwane do skóry właściwej za pomocą cienkich igieł.

Toksyna botulinowa – wygładzanie zmarszczek

Toksyna botulinowa to substancja, która hamuje przewodzenie impulsu nerwowego do komórek mięśniowych.

Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci!

REJESTRACJA TELEFONICZNA  +48 537 800 807

REJESTRACJA ON-LINE:

Znany lekarzWizyta w gabinecieFormularz kontaktowy

Ostatnia modyfikacja: 2.02.2023

Powrót na górę
Sklep z soczewkami dla pacjentów logologo agencji Redinn
Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Soczewki okularowe MYCON

29.01.2024

Soczewki okularowe MYCON cechuje unikatowa budowa i kształt, służą one do hamowania krótkowzroczności u dzieci i młodzieży

Nagłe pogorszenie lub utrata widzenia

26.01.2024

Nagłe pogorszenie lub utrata widzenia mogą nastąpić w wyniku różnych chorób okulistycznych oraz ogólnych.

Soczewki okularowe MiyoSmart

25.01.2024

Soczewki okularowe MiyoSmart cechuje unikatowa budowa i kształt, służą one do hamowania krótkowzroczności u dzieci i młodzieży