Blog

Home/ Blog / Soczewki okularowe MiyoSmart

Soczewki okularowe MIYOSMART to rozwiązanie wprowadzone przez producenta „HOYA”.  Zastosowanie rewolucyjnej Technologii D.I.M.S. powstałej we współpracy z The Hong Kong Polytechnic University doprowadziła do powstawania soczewek mogących spowalniać krótkowzroczność.

 Soczewki MIYOSMART cechuje unikatowa budowa i kształt, służą one do hamowania krótkowzroczności u dzieci i młodzieży, gdyż to ta grupa w największym stopniu narażona jest na wystąpienie zaburzeń widzenia w dal. Szacuje się, że do 2050 roku, 5 miliardów ludzi, czyli 50% populacji może mierzyć się z krótkowzrocznością.

Wraz ze zmianą trybu życia i rozwojem globalnym, coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami cyfrowymi. Wielogodzinna praca lub nauka z bliskiej odległości a także mniejsza aktywność ruchowa na zewnątrz może przyczynić się do poszerzenia problemu krótkowzroczności. Również uwarunkowania genetyczne oraz behawioralne są czynnikami mającymi wpływ na progresję krótkowzroczności. 

Czym jest krótkowzroczność?

Krótkowzroczność to choroba rozwijająca się w procesie wzrostu człowieka. Gdy gałka oczna rośnie zbyt szybko i staje się zbyt długa lub gdy rogówka przybiera zbyt wypukły kształt dochodzi do zniekształcenia widzenia. Obraz, który powinien powstawać na siatkówce, u krótkowidza powstaje przed nią co wpływa na zaburzenie widzenia w dal. U dzieci krótkowzroczność rozwinąć może się w różnym wieku. Pierwszymi symptomami mogącymi świadczyć o krótkowzroczności jest mrużnie oczu podczas patrzenia w dal (na tablicę czy ekran telewizora), mniejsze skupienie oraz brak entuzjazmu do brania udziału w aktywnościach fizycznych. Wczesne wykrycie krótkowzroczności daje możliwość zahamowania procesu jej rozwoju. Niekontrolowany rozwój krótkowzroczności może natomiast wpływać na powstawanie chorób oczu w przyszłości. 

Czym są soczewki korekcyjne MIYOSMART?

Soczewki korekcyjne MIYOSMART to soczewki okularowe hamujące krótkowzroczność. Dzięki mikrosegmentom krótkowzrocznego rozogniskowania przypominającym kształtem plaster miodu korygowane jest widzenie na całej powierzchni soczewki. Soczewka posiada w swoim centrum sferę ostrego widzenia oraz obszary rozogniskowania w wyniku czego koryguje i spowalnia progresję krótkowzroczności. 

Soczewka posiada dwa obszary:

Trzyletnie badania opublikowane przez British Journal of Opthalmology pokazują, że codzienne użytkowanie soczewek MIYOSMART wpływa na spowolnienie krótkowzroczności średnio o 60%, w porównaniu do standardowych soczewek jednoogniskowych. Badania udowodniły również, że soczewki optyczne typu MIYOSMART przyczyniają się do całkowitego zahamowania krótkowzroczności, zatrzymanie progresji udało się osiągnąć u 21,5% badanych dzieci.

Soczewki MIYOSMART zostały również opisane przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne jako skuteczna metoda hamowania progresji krótkowzroczności u dzieci i młodzieży.

Soczewka MIYOSMART została stworzona z myślą o najmłodszych, dlatego jest trwała i odporna na pęknięcia oraz zarysowania. 

Dla kogo przeznaczone są soczewki MIYOSMART?

Soczewki MIYOSMART to rozwiązanie dla dzieci i młodzieży w fazie wzrostu. Leczenie rozpocząć najlepiej już po pierwszej diagnozie krótkowzroczności, tak aby zapobiec progresji. Najlepsze efekty leczenia widoczne są u dzieci między 5-15 roku życia, u których zauważalne jest szybkie pogłębianie się wady. Będzie to rozwiązanie szczególnie efektywne dla pacjentów posiadających korekcję sferyczną od -0,00 do -10,00 i astygmatyzmem powyżej -4,00.

Jak rozpocząć przygodę z MIYOSMART?

Krótkowzroczność jest chorobą oczu charakteryzującą się dużym rozwojem, dlatego kluczowe jest, aby zdiagnozować ją jak najwcześniej. Regularne wizyty u okulisty pomogą w kontrolowaniu stanu wzroku oraz zapobiegną rozwojowi chorób.

W trosce o zdrowie i zadowolenie pacjentów każdy z naszych lekarzy oraz optyków pracujących w naszym Centrum posiada certyfikat MIYOSMART. Certyfikat ten jest potwierdzeniem znajomości specyfikacji soczewek leczniczych oraz procedury jaka wiąże się z ich użytkowaniem.

Po zdiagnozowaniu krótkowzroczności przez lekarza okulistę, posiadającego certyfikat MIYOSMART można rozpocząć proces leczenia. 

Rozpoczyna się on od wyboru oprawy, która będzie odpowiednia dla soczewki MIYOSMART, w procesie wyboru zasięgnąć można pomocy optycznej. Przez wzgląd na budowę soczewki, najlepiej sprawdzą się tutaj oprawy zaokrąglone, które pozwolą na umiejscowienie rozogniskowania w samym centrum soczewki. Okulary MIYOSMART, wykonać można nawet przy wysokich mocach, trzeba jednak wiedzieć, że soczewka tego typu nie podlega pocienieniu. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej oprawy. 

Czas realizacji zamówienia soczewek MIYOSMART to około 2 tygodnie. 

Po odbiorze soczewek należy rozpocząć proces adaptacyjny, gdyż przystosowanie się do nowej korekcji okularowej może nie być łatwe. 

Gwarancja MIYOSMART

Okulary MIYOSMART oferowane przez firmę Hoya, objęte są roczną gwarancją. W trakcie rocznego leczenia wzroku za pomocą soczewek MIYOSMART odbyć należy kontrolę u specjalisty, który prowadzi leczenie. 

Pierwsza kontrola odbyć powinna się nie później niż po 6 miesiącach użytkowania soczewek. Rutynowa kontrola wady wzroku ma na celu sprawdzenie efektywności leczenia oraz wprowadzenia ewentualnej zmiany korekcji. Jeśli po 6 miesiącach wada wzroku ulegnie progresji o 0,5 dioptrii soczewki wymieniane są przez producenta na nowe- o zwiększonej mocy.

Kolejna kontrola odbyć powinna się nie dłużej niż po 12 miesiącach użytkowania. Analogicznie, kontrola ma na celu weryfikacje wady wzroku i postępów procesu leczenia. Również i w tym przypadku progresja wady wzroku o 0,5 dioptrii wiąże się z bezpłatną wymianą soczewek na nowe. 

W całym okresie gwarancyjnym lekarz oraz optyk prowadzący pacjenta, raportują wszelkie zmiany w książeczce gwarancyjnej. Książeczka zawiera również pytania dotyczące ostrości widzenia, skierowane do pacjenta.

Ważne jest, aby podczas procesu leczenia, korzystać jedynie z soczewek MIYOSMART. 

Jeśli dziecko uprawia sport lub jest bardzo aktywne można pomyśleć o okularach zamiennych, które użytkowane będą naprzemiennie, tak aby nie uszkodzić okularów MIYOSMART.

Cena MIYOSMART

Soczewki MIYOSMART to soczewki klasy premium, ich zadaniem jest kontrolowanie krótkowzroczności u dzieci i młodzieży. Produkcja soczewek, znacznie różni się od standardowych soczewek okularowych, kontrola jakości oraz standardy jakimi kieruje się producent podczas tworzenia soczewek o unikatowej technologii, również ma wpływa na cenę finalną produktu. 

W Naszym salonie optycznym OPTYK OPTIMA zakupić mogą państwo soczewki MIYOSMART w cenie 1298 zł. Koszt oprawy jest różny, waha się on między 150 zł a nawet kilkaset zł.

Jak wspomagać leczenie MIYOSMART?

W trakcie użytkowania okularów MIYOSMART należy pamiętać o działaniach, które wspomóc mogą proces leczenia. 

Przede wszystkim należy unikać wielogodzinnego spędzania czasu przed ekranami cyfrowymi w bliskiej odległości, w trakcie dnia min. 2 godziny dziennie dziecko powinni spędzać na świeżym powietrzu. 

W trakcie nauki lub zabawy należy pamiętać o robieniu przerw, po dłuższym czasie patrzenia w bliż, należy choć na parę minut oderwać wzrok i przenieść go na obraz znajdujący się w oddali, tak aby oko mogło się zrelaksować. 

Dlaczego soczewki warto wybrać MIYOSMART?

Warto podkreślić, że soczewki MIYOSMART to bezinwazyjna metoda kontrolowania krótkowzroczności.

Dodatkowe materiały informacyjne można znaleść na stronie producenta.

Ostatnia modyfikacja: 25.01.2024

Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci!

REJESTRACJA TELEFONICZNA  +48 537 800 807

REJESTRACJA ON-LINE:

Znany lekarzWizyta w gabinecieFormularz kontaktowy

Powrót na górę
Sklep z soczewkami dla pacjentów logologo agencji Redinn
Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Soczewki okularowe MYCON

29.01.2024

Soczewki okularowe MYCON cechuje unikatowa budowa i kształt, służą one do hamowania krótkowzroczności u dzieci i młodzieży

Nagłe pogorszenie lub utrata widzenia

26.01.2024

Nagłe pogorszenie lub utrata widzenia mogą nastąpić w wyniku różnych chorób okulistycznych oraz ogólnych.

Soczewki okularowe MiyoSmart

25.01.2024

Soczewki okularowe MiyoSmart cechuje unikatowa budowa i kształt, służą one do hamowania krótkowzroczności u dzieci i młodzieży