Blog

Home/ Blog / Okulary dla kierowców

Zawodowi kierowcę, a przede wszystkim, kierowcy na co dzień korzystający z samochodów, muszą mierzyć się, z często złymi warunkami atmosferycznymi. Silnie oślepiające słonce, mocny deszcz czy mgła to najgorsze zakłócenia widzenia z jakimi muszą mierzyć się kierowcy.

Wiele osób dojeżdża do pracy dziesiątki kilometrów niezależnie od pory roku i pogody. O ile letnie dni są nieco dłuższe, a aura sprzyja podróżowaniu to jesienią i zimą często wczesny wyjazd do pracy wiąże się z prowadzeniem pojazdu w nieprzyjemnych warunkach takich jak mgła czy półmrok. Powrót, który najczęściej odbywa się w późnych godzinach wieczornych, gdy odczuwalne jest zmęczenie a za oknem próżno już szukać słońca nie jest zbyt przyjemne.

Wielu kierowców jest również użytkownikami okularów korekcyjnych na co dzień. Wada wzroku podczas prowadzeniu pojazdu jest sporym utrudnieniem. Badania przeprowadzone w 2013 roku w USA i Niemczech wskazują, że 8 na 10 osób korzystających na co dzień z okularów korekcyjnych jest aktywnymi kierowcami, a co więcej większość z nich boryka się z problemem utrudnienia widzenia podczas jazdy samochodem na skutek warunków pogodowych. 

Prowadzenie samochodu w trudnych warunkach.

Respondenci biorący udział w wyżej wymienionym badaniu, pytani o największe trudności jakie spotykają ich za kierownicą wymieniali przede wszystkim:

-jazdę w godzinach wieczornych oraz nocnych

Niestety jazda w godzinach wieczorny, gdzie widoczność z minuty na minutę staje się mniejsza wiąże się za równo z brakiem komfortu, ale i bezpieczeństwa. Po zachodzie słońca, często pojawia się mgła, która utrudnia widoczność innych użytkowników ruchu drogowego. Opady deszczu lub śniegu sprawiają, że nawierzchnia robi się mokra a odbijające się od niej refleksy zaburzają widzenie zarówno barw jak i kontrastów. 

Okulary do jazdy nocą?

Budowa oka w dużej mierze wpływa na naszą widoczność, silne światło sprawia, że nasze źrenice się zmniejszają, a obraz staje się ostrzejszy, dlatego też podczas jazdy samochodem w ciągu dnia czujemy się pewniejsi. Wraz z zachodem słońca źrenice zaczynają się rozszerzać, a obraz staje się mniej widoczny. Wzrasta wówczas skupienie, jednak ograniczona widoczność sprawia, że czujmy się zdecydowanie mniej pewni.

Niestety zwykłe okulary korekcyjne, mimo że mają wpływać na poprawę widoczności, nie są wystarczające do jazdy samochodem. Powłoki okularów korekcyjnych nie są przystosowane do szybko zmieniających się warunków jakie zachodzą na drodze. Idealnym rozwiązaniem dla kierowców, będą soczewki okularowe do jazdy samochodem. 

Są to soczewki dedykowane dla osób posiadających wadę wzroku, które chciałyby polepszyć dodatkowo widzenie za kierownicą samochodu jak i dla tych którzy nie noszą na co dzień okularów, jednak podczas jazdy samochodem często odczuwają dyskomfort.

Jak działają soczewki okularowe dla kierowców?

Soczewki okularowe do jazdy samochodem, zostały stworzone, aby poprawiać komfort widzenia kierowców i zwiększać ich bezpieczeństwo na drodze. Przez swoją specyfikę, różnią się od zwykłych soczewek korekcyjnych. Posiadają zmodyfikowaną konstrukcję, dostosowaną do reakcji źrenic na światło oraz wyposażone są w udoskonalone powłoki uszlachetniające.

Soczewki do jazdy samochodem oparte są na wysokiej jakości technologii, dzięki czemu przy ich stosowaniu polepszyć można komfort widzenia za kierownicą. Soczewki okularowe do jazdy samochodem:

Budowa soczewek dla kierowców sprawia, że mogą być one użytkowane przez cały dzień jak zwykłe okulary korekcyjne.

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Dzięki zastosowaniu soczewek okularowych dla kierowców, można nie tylko zwiększyć komfort widzenia, ale również wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze, zwiększając reakcję na bodźce zewnętrzne.

Co dają nam soczewki dla kierowców:

Oślepiające światła lamp i reflektorów innych pojazdów wpływają na zmniejszenie widoczności, szczególnie widoczność kontrastów, co może wpływać na bezpieczeństwo na drodze.

Dla bezpieczeństwa swojego i innych zadbaj o swój wzrok i podczas najbliższej wizyty u optometrysty czy optyka, zapytaj o soczewki okularowe dla kierowców. Polepszy to komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze.

Ostatnia modyfikacja: 25.09.2023

Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci!

REJESTRACJA TELEFONICZNA  +48 537 800 807

REJESTRACJA ON-LINE:

Znany lekarzWizyta w gabinecieFormularz kontaktowy

Powrót na górę
Sklep z soczewkami dla pacjentów logologo agencji Redinn
Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Soczewki okularowe MYCON

29.01.2024

Soczewki okularowe MYCON cechuje unikatowa budowa i kształt, służą one do hamowania krótkowzroczności u dzieci i młodzieży

Nagłe pogorszenie lub utrata widzenia

26.01.2024

Nagłe pogorszenie lub utrata widzenia mogą nastąpić w wyniku różnych chorób okulistycznych oraz ogólnych.

Soczewki okularowe MiyoSmart

25.01.2024

Soczewki okularowe MiyoSmart cechuje unikatowa budowa i kształt, służą one do hamowania krótkowzroczności u dzieci i młodzieży