Blog

Home/ Blog / Jak stosować krople i maści do oczu

    JAK STOSOWAĆ KROPLE DO OCZU?
Krople do oczu podawane powinny być do worka spojówkowego, należy unikać podawania bezpośrednio na powierzchnię oka.

Zalecony przez specjalistę preparat należy podać bezpośrednio do worka spojówkowego, zaleca się podanie jednej kropli preparatu, następnie zamknięcie powieki w celu równomiernego rozprowadzenie leku, należy unikać nadmiernego mrugania aby ograniczyć wypłukiwanie leku z worka spojówkowego. Po krótkiej chwili można podać kolejną dawkę leku. Jeśli pacjent stosuje większą ilość preparatów należy odczekać 10 min przed podaniem kolejnego preparatu.
Podczas aplikacji preparatu należy unikać kontaktu końcówki zakraplacza z powierzchnią oka, rzęsami lub powiekami oraz palcami rąk, ponieważ spowodować może to zabrudzenie zakraplacza. W przypadku preparatów pakowanych jednodawkowo (minimsów) niezużytą ilość produktu należy wyrzucić, nie nadaje się ona do przechowywania.

Krople do oczu nie powinny być stosowane przez więcej niż jedną osobę, gdyż może spowodować to rozprzestrzenianie się chorób.

Przed przystąpieniem do aplikacji kropli do oczu należy zdjąć soczewki kontaktowe i odczekać kilka minut. Można je ponownie założyć dopiero po upływie 15-30 minut. Bezpośrednio na soczewki kontaktowe podawać można jedynie krople nawilżające bez konserwantów.

    Jak aplikować krople do oczu.

Dokładnie umyj i osusz ręce,
Jeśli przechowujesz krople w lodówce, wyjmij je nieco wcześniej
Odchyl głowę lekko do tyłu,
Aby ograniczyć mruganie należy spojrzeć w górę i skupić wzrok na jednym punkcie,
Odchyl dolną powiekę za pomocą dwóch palców,
Podaj jedną kroplę preparatu do worka spojówkowego,
Zamknij powiekę, nie mrugaj, poruszaj gałką oczną w górę i dół.


Jak stosować maść do oczu.

Maść do oczu należy podawać do worka spojówkowego, podanie bezpośrednio na gałkę oczną, może spowodować dyskomfort. Należy nanieść cienki pasek preparatu na całą długość oka, od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. Aby zakończyć podawanie maści należy bez dotykania oka i aplikatora, wykonać szybki ruch w górę, przy jednoczesnym obróceniu opakowania, spowoduje to oderwanie się maści od aplikatora. Nie należy nakładać nadmiernej ilości produktu, aby nie wypłynął on z worka spojówkowego. Po podaniu należy zamknąć oko i poruszać gałką oczną w górę i w dół, unikając mrugania, następnie można zaaplikować maść na drugie oko. Należy unikać bezpośredniego kontaktu aplikatora z powierzchnią oka lub dłoni.
Przed podaniem preparatu należy zdjąć soczewki kontaktowe, jeśli są one użytkowane przez pacjenta, po zdjęciu soczewek należy zaczekać parę minut, a następnie podać preparat zgodnie z instrukcją. Po podaniu maści zaleca się odczekać około 10-15 min przed założeniem soczewek kontaktowych.
Maści do oczu nie powinny być stosowane przez więcej niż jedną osobę, gdyż może spowodować to rozprzestrzenianie się chorób.

    Jak aplikować maść do oczu.

Dokładnie umyj i osusz ręce,
Jeśli przechowujesz maść w lodówce, wyjmij ją nieco wcześniej
Odchyl głowę lekko do tyłu,
Aby ograniczyć mruganie należy spojrzeć w górę i skupić wzrok na jednym punkcie,
Odchyl dolną powiekę za pomocą dwóch palców,
Podaj cienką linię preparatu do worka spojówkowego,
Zamknij powiekę, nie mrugaj, poruszaj gałką oczną w górę i dół.

    Jak nakładać maść na linię brzegową powieki.

Maści jak i inne preparaty, które podawane powinny być na linię brzegową powieki należy stosować z dużą ostrożnością, aby nie podrażnić delikatnej struktury linii brzegowej.
Lek należy w niewielkiej ilości nałożyć na czysty patyczek higieniczny, następnie delikatnie należy rozsmarować produkt na dolnej linii brzegowej pomiędzy workiem spojówkowym a linią rzęs, uważając aby patyczek nie trafił do oka. Po użyciu patyczka higienicznego, należy go niezwłocznie wyrzucić. Następnie należy zamknąć na chwilę oko, aby produkt mógł równomiernie się rozprowadzić. Nakładanie leku bezpośrednio z aplikatora nie jest wystarczająco precyzyjne ani higieniczne, dlatego nie zaleca się takiej metody aplikacji. Należy unikać bezpośredniego kontaktu aplikatora z powierzchnią oka i dłoni.
Leki do oczu nie powinny być stosowane przez więcej niż jedną osobę, gdyż może spowodować to rozprzestrzenianie się chorób.

    Jak aplikować maść na linię brzegową powieki.

Dokładnie umyj i osusz ręce,
Wacikiem higienicznym oczyść oko z ewentualnych zabrudzeń
Jeśli przechowujesz lek w lodówce, wyjmij go nieco wcześniej
Odchyl dwoma palcami dolną powiekę,
Za pomocą patyczka higienicznego nałóż lek na linię brzegową powieki
Zamknij powiekę, nie mrugaj.

Ostatnia modyfikacja: 25.09.2023

Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci!

REJESTRACJA TELEFONICZNA  +48 537 800 807

REJESTRACJA ON-LINE:

Znany lekarzWizyta w gabinecieFormularz kontaktowy

Powrót na górę
Sklep z soczewkami dla pacjentów logologo agencji Redinn
Aktualności i wydarzenia

Aktualności i wydarzenia

Soczewki okularowe MYCON

29.01.2024

Soczewki okularowe MYCON cechuje unikatowa budowa i kształt, służą one do hamowania krótkowzroczności u dzieci i młodzieży

Nagłe pogorszenie lub utrata widzenia

26.01.2024

Nagłe pogorszenie lub utrata widzenia mogą nastąpić w wyniku różnych chorób okulistycznych oraz ogólnych.

Soczewki okularowe MiyoSmart

25.01.2024

Soczewki okularowe MiyoSmart cechuje unikatowa budowa i kształt, służą one do hamowania krótkowzroczności u dzieci i młodzieży