Krystyna Lubecka – Fraszczyńska

1024
Optometrysta

Krystyna Lubecka – Fraszczyńska

Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej podyplomowych studiów z Optometrii, jak również renomowanej krakowskiej Szkoły Ortoptystek z wieloletnią tradycją medyczną. 

Pracuję w branży od wielu lat w tym na stanowisku klinicznego optometrysty i ortoptysty od 2014 roku.

W myśl zasady o holistycznej koncepcji człowieka, jako osoba o dużym doświadczeniu zdobytym m.in. w niemal wszystkich krakowskich szpitalnych Oddziałach Okulistycznych, wykorzystuję praktyczną wiedzę z aż trzech dziedzin medycznych: Optometrii, Ortoptyki oraz Fizjoterapii.
Wykonuję optometryczno – ortoptyczne badania u dzieci od 5 roku życia, młodzieży jak i osób dorosłych (diagnostyka prawidłowego i anomalii procesu widzenia jedno/obuocznego, widzenia barwnego) oraz  dobieram korektę okularową, soczewkową i pryzmatyczną(w postępującej krótkowzroczności, astygmatyzmie, nadwzroczności, presbyopii/dwojeniu obrazu). Ponadto przeprowadzam wzrokową terapię przywracającą prawidłowe widzenie w  zaburzeniach obuocznego widzenia, zezach, niedowidzeniu, zaburzeniach akomodacyjno-konwergencyjnych, czy zaburzeniach funkcjonalnych mięśni. Wykonuję również badania oraz pomiary diagnostyczne w kwalifikacji pacjentów do operacji/ zabiegów okulistycznych, tj. usunięcia zaćmy, terapii w zwyrodnieniu plamki związanej z wiekiem( AMD),laserowej korekcji wzroku, terapii stożka rogówki, zabiegów p/jaskrowych, zabiegów witrektomii.
Współpracuję z Polskim Towarzystwem Ortoptycznym imienia Profesor Krystyny Krzystkowej. Jestem członkiem ESCRS oraz należę do Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii.

W wolnym czasie biorę czynny udział w branżowych warsztatach, szkoleniach i konferencjach z Optometrii w zakresie  Okulistyki, Ortoptyki i Optyki.

Dyplomy, certyfikaty, szkolenia i konferencje

Poniżej znajdą Państwo pliki potwierdzające moje wykształcenie, umiejętności oraz doświadczenie.
Specjaliści troszczacy się o Twoje zdrowie

Poznajmy się

Jesteśmy zespołem składającym się z doświadczonych, wzajemnie uzupełniających się specjalistów. W naszym zespole mamy bardzo dobre relacje, co ułatwia nam szybką komunikację, w celu omówienia nietypowych dolegliwości naszych Pacjentów. Każdy z nas wnosi do zespołu coś innego, co wpływa ostatecznie na wynik, jakim jest pełna satysfakcja Pacjentów wynikająca, z właściwej diagnozy i wdrożenia skutecznego leczenia. Wiemy, że zgrany, efektywny zespół może osiągnąć znacznie więcej niż jednostka.

[ESC] lub