Tropokolagen GUNA

Mechanizm działania tropokolagenu polega na natychmiastowej odbudowie włókien kolagenowych skóry i tkanki podskórnej, bez konieczności oczekiwania na pobudzenie mechanizmu neosyntezy kolagenu przez fibroblasty. Ten proces zostaje zapoczątkowany właśnie przez natychmiastową odbudowę biorusztowania – fibroblasty, po odzyskaniu połączenia z macierzą zewnątrzkomórkową, zaczynają produkować własny tropokolagen typu I, z którego powstają włókna kolagenowe. Dodatkowo, występujące w preparatach CMDs substancje pomocnicze w postaci witamin i bioflawonoidów, przyspieszają metabolizm komórkowy, przyczyniając się do jeszcze efektywniejszego procesu regeneracji tkanek. Zastosowanie preparatów CMDs pobudza dodatkowo proliferację czyli namnażanie fibroblastów oraz ich migrację w rejony uszkodzonej tkanki, co nie tylko ma znaczenie przy regeneracji skóry w zabiegach medycyny estetycznej, ale ma też istotne zastosowanie w procesie gojenia ran, leczenia blizn i rozstępów

COLLAGEN MEDICAL DEVICES, dzięki tak wszechstronnemu mechanizmowi działania, pozwalają na szybką i skuteczną odbudowę i regenerację skóry i tkanki podskórnej, przyczyniając się do poprawy gęstości, sprężystości i ogólnej kondycji skóry, a tym samym dając pełną satysfakcję z zastosowanych zabiegów.

ZALETY ZABIEGÓW Z COLLAGEN MEDICAL DEVICES:

 • brak ogólnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu,
 • możliwość wykonania zabiegu na wszystkich obszarach ciała,
 • doskonały efekt regeneracyjny widoczny już kilka dni po zabiegu,
 • zabiegi są bezbolesne – bez konieczności stosowania znieczulenia,
 • krótki czas trwania zabiegu – preparat gotowy do użycia
  • nieinwazyjny dla wyglądu pacjentki – możliwość powrotu do normalnych zajęć zaraz po  zabiegu,
  • zastosowanie całoroczne, bez względu na porę roku,
  • standaryzowana zawartość fiolek – pozwala uzyskiwać powtarzalne efekty.

  * możliwość stworzenia indywidualnego programu zabiegów dla każdej pacjentki pod kątem konkretnego problem

  COLLAGEN MEDICAL DEVICES, opierając się na naturalnych procesach regeneracyjnych:

  • są gotowym narzędziem do stosowania w zaawansowanych terapiach przeciwstarzeniowych skóry, 
  • stanowią kompleksowe rozwiązanie dla niedoskonałości skóry, takich jak cellulit, rozstępy, blizny, wiotkość – zarówno związana z wiekiem jak i z utratą podskórnej tkanki tłuszczowej czy wiotkość skóry szyi, związana z utratą tonusu mięśni szyi, 
  • mają również zastosowanie w leczeniu nadmiernego wypadania włosów.

  COLLAGEN MEDICAL DEVICES:

  • umożliwiają holistyczne oraz indywidualne podejście do każdego Pacjenta
  • pozwalają na opracowanie INDYWIDUALNYCH PROGRAMÓW TERAPEUTYCZNYCH w połączeniu z najnowocześniejszymi urządzeniami i preparatami stosowanymi w medycynie estetycznej, przyspieszając uzyskanie zamierzonych efektów oraz uzupełniając lub rozszerzając ich zastosowanie, 

  COLLAGEN MEDICAL DEVICES gwarantują zadowolenie, satysfakcję i bezpieczeństwo Pacjentów, co potwierdzają liczne publikacje dotyczące ich stosowania.

  COLLAGEN MEDICAL DEVICES to:

  sprawdzone,

  skuteczne,

  bezpieczne, 

  certyfikowane 

  wyroby medyczne stosowane w Europie i na świecie, podążające za najnowocześniejszymi światowymi trendami w medycynie estetycznej.

  Trzy produkty z linii COLLAGEN MEDICAL DEVICES, dzięki potwierdzonemu naukowo mechanizmowi działania, znajdują idealne zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. 

  MD-TISSUE – REGENERACJA BIORUSZTOWANIA SKÓRY

  Odbudowa biorusztowania z włókien kolagenowych

  Stymulacja neosyntezy kolagenu

  MD-MATRIX – BEZPIECZNE MODELOWANIE SYLWETKI

  Usuwanie lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej

  Ujędrnianie podskórnej tkanki łącznej

  MD-MUSCLE – MIĘŚNIE POD KONTROLĄ

  Utrzymanie tonusu mięśniowego

  Zmniejszenie napięcia mięśniowo-powięziowego

  Zrelaksowana twarz i szyja

  Wszystkie produkty z linii CMDs zawierają kolagen pochodzenia świńskiego w postaci tropokolagenu typu pierwszego oraz substancje pomocnicze pochodzenia naturalnego – różne, w zależności od preparatu i celu podania.

  MD-TISSUE to produkt stworzony przede wszystkim do regeneracji starzejącej się skóry. Stosuje się go drogą mezoterapii śródskórnej, techniką mikrogrudki lub tunelową, w zależności od miejsca podania. 

  Tropokolagen typu I jest głównym składnikiem działającym, który od razu po podaniu zostaje wbudowany we włókna kolagenowe skóry, tworząc biorusztowanie. Odbudowanie biorusztowania pobudza fibroblasty do neosyntezy kolagenu typu I, oraz hamuje biosyntezę metaloproteinazy MMP I, co zapobiega rozkładaniu kolagenu w macierzy zewnątrzkomórkowej. MD-TISSUE pobudza proliferację (namnażanie) fibroblastów oraz ich migrację do miejsca uszkodzenia. W swoim składzie, obok tropokolagenu typu I, preparat zawiera również:

  • kwas askorbinowy – substancja pomocnicza, która – dzięki silnym zdolnościom antyoksydacyjnym -„wymiata” wolne rodniki, chroniąc w ten sposób kolagen w tkankach; wpływa również na dojrzewanie włókien kolagenu, 
  • witaminy z grupy B – B1, B2, B6, które są niezbędnymi kofaktorami cyklu Krebsa, czyli cyklu produkcji wysokoenergetycznych cząsteczek ATP, co umożliwia nie tylko przyspieszenie cyklu neosyntezy kolagenu w fibroblastach, ale również przyspiesza odbudowywanie biorusztowania stworzonego przez podanie tropokolagenu typu I; 
  • glukonian magnezu, który jest składnikiem szczególnie ważnym w procesie dojrzewania kolagenu.

  MD-MUSCLE to produkt znajdujący szczególne zastosowanie w medycynie estetycznej. Jego zadaniem jest – z jednej strony – poprawić tonus mięśniowy i wpłynąć na regenerację nadmiernie zwiotczałych mięśni, co jest związane z procesem starzenia, a z drugiej – zmniejszyć nadmierne napięcie mięśni. Jest to możliwe ze względu na unikalny skład preparatu. Napięcie spoczynkowe i struktura mięśnia zależą od tkanki łącznej, zbudowanej z kolagenu. 

  Tropokolagen typu I odpowiada za regenerację i poprawę struktury mięśnia, a także za jego metabolizm, ze względu na poprawę funkcji naczyń krwionośnych, które przebiegają w tej tkance i odżywiają mięsień. Przywrócony zostaje właściwy tonus mięśniowy.  

  Szczególnie widoczne jest to na szyi. Mięsień platysma (m. szeroki szyi) z wiekiem wiotczeje i pociąga za sobą zwiotczałą skórę, co niekorzystnie wpływa na wygląd. Przywrócenie właściwego napięcia spoczynkowego tego mięśnia oraz poprawa kondycji skóry i powięzi, z którymi ten mięsień jest zrośnięty, wpłynie bardzo korzystnie na wygląd szyi.

  Poza tropokolagenem typu I, fiolki z preparatem MD-MUSCLE zawierają również bioflawonoidy – substancje pomocnicze z ekstraktu z dziurawca (hiperycyna, kwercetyna i rutozyd). Hiperycyna, odpowiada za obniżenie nadmiernego napięcia mięśniowego, kwercetyna i rutozyd – wykazują silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu mogą chronić kolagen przed uszkodzeniami. Mają one też działanie przeciwzapalne, co przyczynia się do poprawy stanu struktur zbudowanych z tkanki łącznej oraz naczyń krwionośnych. 

  Dzięki właściwościom preparatu MD-MUSCLE, mamy do czynienia z poprawą funkcji mięśnia i tym samym ze zmniejszeniem nadmiernego napięcia, jeżeli takie występuje. Można to bezpiecznie wykorzystać w iniekcjach do mięśni mimicznych twarzy, wspierając działanie toksyny botulinowej lub podawać tam, gdzie toksyny podawać się nie powinno, np. w okolicy brody do mięśnia bródkowego, czy w okolicy kąta ust do mięśnia obniżacza kąta ust.

  MD-MATRIX to produkt stworzony, aby maksymalnie przyspieszyć metabolizm tkankowy. Można go zastosować w bezpiecznym usuwaniu nadmiaru lokalnej tkanki tłuszczowej, np. okolicach podbródka, pępka czy nad kolanami, ale też do walki z cellulitem. 

  Tropokolagen typu I przyczynia się do odbudowy strukturalnej tkanki łącznej włóknistej, wchodzącej w skład tkanki tłuszczowej, zarówno w jej lokalnych nadmiarach, jak i w cellulicie. Tym samym odbudowuje się zaopatrzenie w naczynia krwionośne i limfatyczne, co usprawnia metabolizm i krążenie limfy w danym obszarze. Regeneracja tkanki łącznej włóknistej wpływa również na wygląd pokrywającej dany obszar skóry, dzięki odzyskaniu sprężystości i elastyczności struktur tkanki podskórnej.

  Kwas cytrynowy jest główną substancją pomocniczą w MD-MATRIX i jest podstawowym substratem cyklu Krebsa, inaczej zwanego cyklem kwasu cytrynowego. Jest bardzo silnym „przyspieszaczem” metabolizmu komórkowego, daje energię w postaci cząsteczek ATP.

  Witamina B3 (nikotynamid ) z kolei,  bierze ona udział w procesach metabolizmu komórkowego przebiegających w tkance tłuszczowej i wpływa na przyspieszenie redukcji lokalnych nadmiarów tej tkanki.

  Substancje te umożliwiają przyspieszenie procesów metabolicznych przebiegających w adipocytach, prowadząc do szybszego spalania tłuszczu. Aktywują one procesy metaboliczne w fibroblastach, co umożliwia odbudowę lokalnej struktury tkanki łącznej i prowadzi do przywrócenia prawidłowej architektury tkanek oraz miejscowego mikrokrążenia.

  Te trzy produkty dają wiele możliwości stworzenia indywidualnych programów zabiegowych, dopasowanych do potrzeb każdej pacjentki, zależnie od jej problemów, wieku i obszaru występowania niedoskonałości.

  PRZYKŁADY ŁĄCZENIA PREPARATÓW CMDs W RAMACH JEDNEJ WIZYTY W GABINECIE MEDYCYNY ESTETYCZNEJ:

  1. Regenerację zwiotczałej skóry za pomocą śródskórnie podawanego MD-TISSUE, można połączyć na jednej wizycie zabiegowej z redukcją nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka za pomocą podanego podskórnie MD-MATRIX. Taki sam zabieg można zastosować w okolicach kolan czy tzw. Bryczesów, w przypadku występowania cellulitu w tym obszarze. Pozwoli to nie tylko na uzyskanie redukcji tkanki tłuszczowej, ale również pojędrnienie skóry w danej okolicy.
  1. W przypadku okolicy szyi, można połączyć (nawet w jednej strzykawce) MD-MUSCLE i MD-TISSUE i podawać iniekcję techniką mikrogrudki, ale podskórnie, w całą okolice przebiegu mięśnia szerokiego szyi. Uzyska się wówczas nie tylko właściwe napięcie mięśnia, ale również pojędrnioną skórę, co wpłynie korzystnie na efekt końcowy kuracji.
  1. MD-MATRIX bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku starych bliznowców, czy keloidów. MD-TISSUE przyspieszy gojenie niezakażonych ran czy świeżych blizn, do roku czasu od powstania. Każdy z tych preparatów można zastosować w rozstępach, również w zależności od czasu ich powstania.

  Zabiegi z zastosowaniem CMDs można również dowolnie łączyć z innymi stosowanymi w medycynie estetycznej zabiegami, uwzględniając mechanizm działania tropokolagenu typu I, czyli stosując iniekcje na etapie regeneracji tkanki łącznej, czyli np. po zakończonym cyklu zabiegów z zastosowaniem laserów, urządzeń do radiofrekwencji, termoliftingu – IR, IPL czy ultradźwięków. 

  Można łączyć zabiegi iniekcji CMDs z zabiegami biostymulacyjnymi, peelingami, wypełniaczami, w tym samym czasie, ale najlepiej nie na tym samym zabiegu.

  Preparat MD-MUSCLE można podać przed toksyną botulinową, żeby zmniejszyć ilość podawanej toksyny lub po upływie kilku tygodni, podtrzymująco, żeby opóźnić kolejne podanie toksyny. 

  Lekarz, znając mechanizm działania poszczególnych produktów, ma możliwość dostosowania zabiegów do problemu, wieku i oczekiwań każdego ze swoich Pacjentów.

 

Umów się na zabieg
 • zapobieganie objawom starzenia skóry
 • płytkie zmarszczki
 • starzenie się i wiotkość skóry
 • skóra pozbawiona blasku
 • odwodniona, wysuszona skóra
 • utrata objętości i jędrności skóry
 • blizny
 • przebarwienia
 • ciąża i karmienie piersią
 • ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu wykonywania zabiegu np. (opryszczka, trądzik) 
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym zwłaszcza w fazie zaostrzenia takie jak: choroby tkanki łacznej, choroba Hashimoto, autoimmunologiczne zapalenia naczyń, zapalenie wątroby, cukrzyca
 • występowanie objawów infekcji ogólnej w dniu wykonywania zabiegu np. przewlekłych stanów zapalnych zębów, zatok, opryszczki 
 • tendencja do powstawania przyrosłych blizn
 • zaburzenia w krzepnięciu krwi
 • stosowanie leków rozrzedzających krew 
 • aktywne choroby nowotworowe
 • alergia lub nadwrażliwość na składniki znajdujące się w preparacie

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia składu preparatu oraz częstotliwości wykonywania zabiegu.

Należy unikać stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych i leków rozrzedzających krew przed zabiegiem (np. Ibuprofen, Aspiryna)

Lekarz wprowadzi preparat drogą iniekcji (tj. za pomocą igły lub kaniuli) w kilku punktach. Zabieg nie jest bolesny, można odczuwać delikatne mrowienie.

 

 

 

 

 • należy unikać ekspozycji na wysokie i niskie temperatury przez okres 2 tygodni
 • należy unikać basenu i intensywnego wysiłku fizycznego przez okres kilku dni
 • zalecane jest unikanie nadmiernej ekspozycji słonecznej oraz stosowanie kremów z filtrem +50 przez okres 2 tygodni

 

 

W większości przypadków bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Po zabiegu może wystąpić lokalne zaczerwienienie i niewielkie zasinienia, obrzęk lub wybroczyny w miejscach podawania preparatu, które ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni.

 • odmłodzenie i poprawa jakości skóry
 • spłycenie drobnych zmarszczek
 • poprawa napięcia, ujędrnienie i nawilżenia skóry
 • poprawa owalu twarzy
 • redukcja przebarwień, wyrównanie kolorytu

Najczęściej dla uzyskania maksymalnych efektów wykonuje się serię zabiegów (3-4 razy co 2-4 tyg. w zależności od wybranego preparatu).

Specjaliści troszczacy się o Twoje zdrowie

W leczeniu tej dolegliwości pomogą

Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci

REJESTRACJA TELEFONICZNA  +48 537 800 807

REJESTRACJA ON-LINE:

dr. Justyna Kostyra-Grabowska dr. Anna Napora-Krawiec

[ESC] lub