Soczewki MiSight 1 day to jednodniowe soczewki kontaktowe przeznaczone do korekcji krótkowzroczności u dzieci. Najmłodsi pacjenci prowadzą niezwykle aktywne życie, nierzadko więc zdarza się, że na skutek codziennych zabaw okulary korekcyjne ulegają zniszczeniu. Soczewki MiSight 1 day stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych szkieł kontaktowych. Nie tylko zapewniają pełną ostrość widzenia, ale także dzięki specjalnej optycznej konstrukcji ActivControl znacznie redukują progresję krótkowzroczności u dzieci. 

Zostały zaprojektowane dla pacjentów z krótkowzrocznością mieszczącą się w zakresie od -0,25 do -6,00D. Bezpieczeństwo i skuteczność soczewek MiSight potwierdzono w prowadzonym przez 3 lata badaniu klinicznym, w którym udział wzięło 135 dzieci w wieku od 8 do 12 lat. W ciągu 3 lat krótkowzroczność postępowała o 59% wolniej u dzieci noszących soczewki kontaktowe MiSight w porównaniu z tymi, które nosiły tradycyjne soczewki kontaktowe. Badanie wykazało również, że dzieci samodzielnie radzą sobie z korzystaniem z soczewek MiSight 1 day, a 90% pacjentów preferowało soczewki od okularów korekcyjnych. 

Środkowa część soczewki MiSight po włożeniu do oka odpowiada za korekcję wady refrakcji, w podobny sposób jak tradycyjna soczewka korekcyjna. Jednak jej obwodowa część posiada specjalnie zaprojektowane koncentryczne pierścienie, które kierują światło w celu skupienia się na centrum siatkówki, a nie na jej częściach. Wykazano, że znacznie minimalizuje to bodźce wywołujące wydłużenie gałki ocznej. 

Soczewki MiSight 1 day to obiecująca metoda leczenia najmłodszych pacjentów, która znacznie spowalnia rozwój krótkowzroczności u dzieci oraz zmniejsza ryzyko na wystąpienie chorób oczu związanych z krótkowzrocznością w dorosłym życiu.

Moc sferyczna

od -12,00 do -6,50 D

(co 0,50 D)

od -6,00 do -0,25 D

(co 0,25 D)

Materiał

Comfilcon A

Zawartość wody

48%

Promień krzywizny

8,6 mm

Średnica

14,0 mm

Dk/t

160

Specjaliści troszczacy się o Twoje zdrowie

Pomogą Ci

[ESC] lub