Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN™ zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów.
Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury:

  • stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego,
  • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,
  • poprawa gęstości i elastyczności oraz odżywienia skóry.

Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,2 mm do 3 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły.

Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN™ znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.
Dzięki zabiegowi DERMAPEN™ widoczne jest spłycenie zmarszczek, następuje efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu, zmniejszenie widoczności porów oraz redukcja widoczności rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych. Urządzenie stosowane jest także w leczeniu łysienia.

  • liczne zmarszczki
  • poszerzone pory
  • wiotkość skóry
  • przebarwienia
  • skóra wymagająca rewitalizacji
  • blizny
  • rozstępy

Skórę znieczulamy specjalnym kremem, następnie dokładnie dezynfekujemy. W dalszej kolejności nanosimy na skórę preparat odpowiednio dobrany do jej typu, potrzeb oraz indywidualnych uwarunkowań. Dermapen, dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu, w trakcie którego widoczne jest równomierne zaczerwienienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia. Powstałe mikrourazy indukują wrodzoną zdolność skóry do naprawy.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa ciepło i delikatne pieczenie. Następnego dnia skóra może być lekko zaróżowiona i napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po 3 – 4 dniach może pojawić się łagodne złuszczanie.

Informacje o zabiegu

Specjaliści troszczacy się o Twoje zdrowie

W leczeniu tej dolegliwości pomogą

[ESC] lub