Opadające kąciki ust

Opadające kąciki ust

Opadające kąciki ust to problem estetyczny, który pojawia się wraz z wiekiem. Zachodzące z wiekiem zmiany w skórze powodują smutny wyraz twarzy.

Usta są szczególnie narażone na uwidocznienie się efektów starzenia skóry. Wpływa na to zwiotczenie skóry i mięśni mimicznych.
Z upływem czasu tzw. ”trójkąt młodości” ulega odwróceniu tłuszcz, wypełniający wcześniej policzki gromadzi się wokół żuchwy. Efektem tych zmian jest zanik tkanki podskórnej, mięśni oraz kości okolicy podbródka, co powoduje zapadania się struktur pod dolną wargą.
Mięśnie nie utrzymUJĄ kącików ust w prawidłowej pozycji, które zaczynają się obniżać. Usta Przyjmują zmęczony wyraz, a twarz nabiera smutnego wyrazu.
W przypadku wystąpienia problemu z opadającymi kącikami ust można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które powodują ich nawilżenie, ujędrnienie oraz wygładzenie.
Skutecznymi sposobami postępowania z tym problemem są: mezoterapia, wypełnianie kwasem hialuronowym, zastosowanie toksyny botulinowej oraz nici liftingujących.

Dowiedz się więcej

Usługi które mogą Ci pomóc

Mezoterapia igłowa twarzy

Kwas hialuronowy

Toksyna botulinowa – wygładzanie zmarszczek

Dowiedz się więcej

Powiązane problemy

[ESC] lub